Arnas Mikalkėnas atidarė Kaune džiazo akademiją

Laisvosios muzikos atlikėjas, kompozitorius, dėstytojas, ne vieno ansamblio vadovas, improvizuotojas Arnas Mikalkėnas, žinomas kaip daugelio džiazo (ir ne tik) projektų siela, ėmėsi dar vienos idėjos – Kaune su bendraminčiais įkūrė „Jazz Academy“, kurią vadina ne tiek mokymosi, kiek džiazo, ritmo ir improvizacijos erdve.

„Mintis įkurti kažką panašaus kirbėjo jau seniai, bet materializavosi šią vasarą, – pasakojo Arnas. – Norėjome suteikti kokybišką išsilavinimą kūrybingiems, gabiems jaunuoliams, nebeišsitenkantiems valstybinių muzikos mokyklų rėmuose.“

Pasak A.Mikalkėno, studijos Kaune vyks kitaip nei valstybinėse mokymo institucijose, kurios, anot jo, ne visada motyvuoja jaunus žmones. Naujoje akademijoje siekiama tiesioginio bendravimo, nebelieka mokytojo statuso, trinamos ribos tarp pedagogo ir mokinio. Daug dėmesio skiriama darbui kartu ir koncertams. Pastarieji numatyti akademijos kamerinėje salėje, talpinančioje apie 50 žiūrovų.

„Tas neformalumas labai svarbus jaunam žmogui. Dirbsime meistriškumo kursų pagrindu. Jaunuoliai galės rinktis iš kelių mokymo programų, o jiems dėstys nemažas būrys dėstytojų. Beje, ne vien iš Lietuvos. Pagrindinis reikalavimas mokytojams – aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje“, – dėstė A. Mikalkėnas.

„Jazz Academy“ Kaune laukiami gimnazijos klasių ar jau studijuojantys jaunuoliai, turintys muzikinius pagrindus. Čia jie galės rinktis tiek individualias pamokas su konkrečiu pedagogu, gilinti teorines žinias laisvojo klausytojo statusu ar dalyvauti meistriškumo kursuose pas kviestinius mokytojus, tiek įsitraukti į nuolatines studijoms. Pastarosios trunka dvejus metus, stojant į jas bus atranka. Beje, pirmoji – jau šių metų spalio 1 – 15 dienomis.

„Jau turime du ansamblius, su kuriais dirbame nuo rugsėjo vidurio. Trečiąjį rinksime spalio pradžioje. Tikimės atrasti dar nepastebėtų talentų“, – pasakojo Arnas.

Įvairiausiuose projektuose dalyvaujančio A.Mikalkėno dėka, akademijoje jau suplanuoti garsių muzikantų ir džiazo, improvizacijos pedagogų vizitai. Pirmasis – kitą savaitę, rugsėjo 18 dieną. „Jazz Academy“ Kaune viešės legendinis džiazo muzikantas, pianistas virtuozas, profesorius, šiuolaikinės bei akademinės muzikos kompozitorius Viačeslavas Ganelinas, sukūręs muziką daugiau kaip 60 kino filmų. Vienas labiausiai žinomų jo kūrinių – miuziklas „Velnio nuotaka“.

„Dar po savaitės pats koncertuosiu akademijoje kartu su geru draugu, gitaristu iš Ispanijos“, – pridūrė Arnas.

Paklaustas, ar privati muzikos mokykla yra brangi, džiazo mokytojas pabrėžė, jog akademijos tikslas – ne pelno siekimas. Svarbiausia, kad būtų padengtos išlaidos mokytojų atlyginimams. Išskirtiniais atvejais liberalios dvasios „Jazz Academy“ galima tikėtis ir dalinio ar visiško atleidimo nuo studijų mokesčio.

Džiazo akademijos steigėjai yra A. Mikalkėnas ir verslininkė Daiva Masaitytė. Žinoma mecenatė akademijai skyrė jai priklausančias patalpas, rūpinasi jų išlaikymu, o tuo pačiu aukoja savo laiką organizaciniams bei vadybos procesams.

1

Šaltinis: https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2018/09/14/news/arnas-mikalkenas-atidare-kaune-dziazo-akademija-7566427/?fbclid=IwAR1m4f8fMpYE-0Bh3urT2CSCLXcRcmLnat0lAs-gjRfZmrIxOisvUYvxYRU

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.