Mokytojai

Mūsų mokytojai – patyrę ir nuolat savo žinias gilinantys pedagogai. Jie smalsiai domisi Lietuvos ir užsienio muzikiniu gyvenimu, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, prisideda prie muzikinių projektų organizavimo.

Pagrindinis „Jazz Academy” mokytojas ir meno vadovas – Arnas Mikalkenas – vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, veikiantis kaip improvizatorius, ansamblių vadovas, kompozitorius bei aktyviai dalyvaujantis performanso meno sferose.

Arno Mikalkėno veiklos sritys – džiazas, kompozicija, improvizacinė ir elektroakustinė muzika. Tai garsui atidus kūrėjas, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus ir ieškantis savito santykio su muzika. A. Mikalkėno muzikinių patirčių kraitis ypač gausus. Ne tik klasikinės ir džiazo muzikos studijos, bet ir musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų atgarsiai.

Arnas Mikalkėnas yra grojęs su Kenny Wollesen, Michael Moore, Anto Pett, Anne Liis-Poll, Christoph Bauhman, David Stackenas, Santiago Quintans, Kresten Osgood, Håkon Berre, Vladimir Tarasov, Mark Tokar, Yumiko Yoshimoto, Liudu Mockūnu, Nuria Andorra, Arkady Gotesman, Tomu Razmumi, Daliumi Naujo, Dominyku Vyšniausku ir kt. Arno Mikalkėno diskografijoje 14 albumų. Jis yra koncertavęs Estijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Danijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Serbijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Olandijoje ir kt. 

Pedagoginė veikla: vedė meistriškumo kursus Škotijoje, Estijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje ir kt. Dėsto LMTA, buvo AGATA meistriškumo kursų meno vadovas, taip pat jis – vienas iš „Jazz Academy” įkūrėjų.

Nuolatinis „Jazz Academy” dėstytojas – Tomas Razmus – vienas įdomiausių improvizacinės ir džiazo muzikos atlikėjų Lietuvoje, yra grojęs su Bob Mintzer, Michael Moore, Vladimir Chekasin, Liudu Mockūnu, Petru Vyšniausku, Lasse Lindgren ir kt. Jo diskografijoje 4 albumai. Tomas dėstė VDU Muzikos Akademijoje, buvo AGATA meistriškumo kursų dėstytojas. Taip pat jis – vienas iš trio “Ąžuoliniai Berželiai“ įkūrėjų, kolektyvo “Nimbus“ narys. Yra koncertavęs Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kt.

Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.

Kristupas Gikas –  fleitininkas, improvizatorius, eksperimentinės muzikos atlikėjas. 2012 metais baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą fleitos studijas tęsė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. Valentino Gelgoto fleitos klasėje. Atradęs improvizacinę muziką pasuko jos keliu, baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas pas dėstytojus Vykintą Baltaką bei Liudą Mockūną. Šiuo metu Kristupas studijuoja sonologiją Hagos karališkojoje konservatorijoje, Olandijoje, kuria muziką po DJ Extended pseudonimu, taip pat yra improvizacinės muzikos ansamblio “Laivo Troupe” narys, aktyviai dalyvauja įvairiuose improvizacinės, elektroninės muzikos ir tarpdisciplinio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje.

Tadas Petkevičius – Grajauskas – vienas įdomiausių jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos gitaristų, pedagogas, kas kart savą instrumentą pažįstantis iš naujo. Dalyvavo šiuolaikinio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje, ne vienerius metus dirbo su Kauno džiazo orkestru, koncertavo su brazilų muzikos atlikėjais. Rygoje sėmėsi patirties džiazo ir laisvosios muzikos tema, drauge muzikavo su tarptautiniais ansambliais. Kaip pastovus ir kviestinis narys muzikuoja su įvairaus tipo džiazo ir laisvosios muzikos grupėmis, mažos sudėties orkestrais. Atlikėjas yra grojąs su Kauno bigbendu, Liudu Mockūnu, Tomu Razmumi, Arnu Mikalkėnu, Michael Moore, Yumiko Yoshimoto, Gaile Griciūte ir kt. Tadas taip yra improvizacinio džiazroko kolektyvo „FreeFS” bei grupės „Oak Birches Dance Party” narys.

Visi mokytojai kartu formuoja komandą su stipriomis muzikinėmis vertybėmis ir aiškia didaktine kryptimi. Kiekvienas mokytojas turi savo muzikos idėjų skleidimo metodus. Visų jų patirtis padeda įsigilinti į pasirinkto instrumento muzikinės raiškos savybes ir atrasti individualų kiekvieno mokinio kelią.

Mūsų mokymo programos:

  • nuolatinės studijos;
  • individualios atlikėjo raiškos pamokos;
  • grupinės teorijos pamokos;
  • ansamblinis muzikavimas;
  • meistriškumo kursai pas kviestinius mokytojus.