Mokytojai

Mūsų mokytojai – patyrę ir nuolat savo žinias gilinantys pedagogai. Jie nuolat domisi Lietuvos ir užsienio muzikiniu gyvenimu, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, prisideda prie muzikinių projektų organizavimo.

Arnas Mikalkenas – „Jazz Academy” įkūrėjas ir meno vadovas, vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, veikiantis kaip improvizatorius, ansamblių vadovas, kompozitorius bei aktyviai dalyvaujantis performanso meno sferose.

Arno Mikalkėno veiklos sritys – džiazas, kompozicija, improvizacinė ir elektroakustinė muzika. Tai garsui atidus kūrėjas, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus ir ieškantis savito santykio su muzika. A. Mikalkėno muzikinių patirčių kraitis ypač gausus. Ne tik klasikinės ir džiazo muzikos studijos, bet ir musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų atgarsiai.

Arnas Mikalkėnas yra grojęs su Kenny Wollesen, Michael Moore, Anto Pett, Anne Liis-Poll, Christoph Bauhman, David Stackenas, Santiago Quintans, Kresten Osgood, Håkon Berre, Vladimir Tarasov, Mark Tokar, Yumiko Yoshimoto, Liudu Mockūnu, Nuria Andorra, Arkady Gotesman, Tomu Razmumi, Daliumi Naujo, Dominyku Vyšniausku ir kt. Arno Mikalkėno diskografijoje 14 albumų. Jis yra koncertavęs Estijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Danijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Serbijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Olandijoje.

Pedagoginė veikla: vedė meistriškumo kursus Škotijoje, Estijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje ir kt. Dėsto LMTA, buvo AGATA meistriškumo kursų meno vadovas.

arnasStop kadras: D. Vyšniauskas, A. Mikalkėnas Duo

Tomas Razmus – vienas įdomiausių improvizacinės ir džiazo muzikos atlikėjų Lietuvoje, yra grojęs su Bob Mintzer, Michael Moore, Vladimir Chekasin, Liudu Mockūnu, Petru Vyšniausku, Lasse Lindgren ir kt. Jo diskografijoje 4 albumai. Tomas dėstė VDU Muzikos Akademijoje, buvo AGATA meistriškumo kursų dėstytojas. Taip pat jis – vienas iš trio “Ąžuoliniai Berželiai“ įkūrėjų, kolektyvo “Nimbus“ narys. Yra koncertavęs Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kt.

TomasStop kadras T. Razmus, N. Ardzevičius. A. Mikalkėnas – Oak Birches@Red Zoone

Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.

KaneviciuStop kadras: Quartet – A.Pellegrini, R. Ienna, V. Labutis, E. Kanevičius

Kristupas Gikas –  fleitininkas, improvizatorius, eksperimentinės muzikos atlikėjas. 2012 metais baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą fleitos studijas tęsė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. Valentino Gelgoto fleitos klasėje. Atradęs improvizacinę muziką pasuko jos keliu, baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas pas dėstytojus Vykintą Baltaką bei Liudą Mockūną. Šiuo metu Kristupas studijuoja sonologiją Hagos karališkojoje konservatorijoje, Olandijoje, kuria muziką po DJ Extended pseudonimu, taip pat yra improvizacinės muzikos ansamblio “Laivo Troupe” narys, aktyviai dalyvauja įvairiuose improvizacinės, elektroninės muzikos ir tarpdisciplinio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje.

KristupasStop kadras Kristupas Gikas / 3 minutės solo

Tadas Petkevičius – Grajauskas – vienas įdomiausių jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos gitaristų, pedagogas, kas kart savą instrumentą pažįstantis iš naujo. Dalyvavo šiuolaikinio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje, ne vienerius metus dirbo su Kauno džiazo orkestru, koncertavo su brazilų muzikos atlikėjais. Rygoje sėmėsi patirties džiazo ir laisvosios muzikos tema, drauge muzikavo su tarptautiniais ansambliais. Kaip pastovus ir kviestinis narys muzikuoja su įvairaus tipo džiazo ir laisvosios muzikos grupėmis, mažos sudėties orkestrais. Atlikėjas yra grojąs su Kauno bigbendu, Liudu Mockūnu, Tomu Razmumi, Arnu Mikalkėnu, Michael Moore, Yumiko Yoshimoto, Gaile Griciūte ir kt. Tadas taip yra improvizacinio džiazroko kolektyvo „FreeFS” bei grupės „Oak Birches Dance Party” narys.

TadasStop kadras: FreeFS – T.Petkevičius-Grajauskas, K. Sova, A. Mikalkėnas

Mindaugas Apulskis – saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas, džiazo ir improvizacinės muzikos atlikėjas. 2014 m. baigęs Stasio Šimkaus konservatoriją toliau savo muzikines žinias gilino Kauno Vytauto Didžiojo universitete, Liudo Mockūno bei Tomo Razmaus klasėje. Didžiąją studijų dalį Mindaugas patirties sėmėsi iš puikiai žinomo improvizacinės muzikos atlikėjo Arno Mikalkėno, su kuriuo įrašė ir pirmąjį bendrą albumą „Sand in Your Shoes‘‘ (Mikalkėnas, Apulskis, Giedra). Lietuvoje aktyviai dalyvavęs įvairiuose džiazo festivaliuose ir sukaupęs didžiulę patirtį grojant su žinomiausiais Lietuvos džiazo atlikėjais bei kolektyvais, Mindaugas nusprendė tęsti studijas Nyderlandų universitete “Prince Claus Conservatorium“, kur baigė magistro studijas ir turėjo galimybę stažuotis Niujorke. Čia sėmėsi patirties iš tokių muzikantų kaip Michael Moore, Tim Berne, George Garzone, Walter Smith III, Miguel Zenon ir daugelio kitų. M. Apulskiui teko garbė pasirodyti scenoje su tokiais muzikantais kaip Arnas Mikalkėnas, Michael Moore, Billy Hart, Jojo Mayer, Rafael Abdalla, Roberto Pistolesi, Aleksander Skoric ir daug kitų puikių muzikos atlikėjų.


MindaugasStop kadras: Mindaugas Apulskis Quartet – I Feel You

Mantautas Krukauskas – kompozitorius ir garso menininkas, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos kompozicijos katedros dėstytojas, muzikos inovacijų studijų centro vedėjas. Jo kūriniai – kamerinė muzika,  elektroakustinės ir audiovizualinės kompozicijos, garso meno darbai, muzika teatrui – skambėjo Lietuvoje, Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse. M. Krukauskas taip pat yra aktyvus tarptautinių meninių tyrimų bei edukacinių projektų organizatorius ir dalyvis. Jo interesai apima tarpdiscipliniškumą, kūrybiškumą, šiuolaikines technologijas bei skirtingų estetinių ir kultūrinių požiūrių sinergiją. Nuo 2013 m. aktyviai dirba erdvinės muzikos ir garso srityje, o nuo 2019 m. kaip vizituojantis lektorius įsiliejo į “Jazz Academy“ kolektyvą.

MantautasStop kadras: Mantautas Krukauskas ft. Roberto Becerra

Visi mokytojai kartu formuoja komandą su stipriomis muzikinėmis vertybėmis ir aiškia didaktine kryptimi. Kiekvienas mokytojas turi savo muzikos idėjų skleidimo metodus. Visų jų patirtis padeda įsigilinti į pasirinkto instrumento muzikinės raiškos savybes ir atrasti individualų kiekvieno mokinio kelią.