Lietuvos jaunimo džiazo orkestras

Lietuvos jaunimo džiazo orkestras – pirmasis Lietuvoje jungtinis į jaunimą orientuotas ir jaunimo saviraiškos poreikius tenkinantis orkestras, suburtas Kauno „Jazz Academy“ įkūrėjo Arno Mikalkėno ir Klaipėdos džiazo orkestro vadovo Kęstučio Sovos iniciatyva.

Projekto tikslas – padėti jauniems atlikėjams megzti kontaktus dar jų muzikinio kelio pradžioje ir įprasminti jų muzikos studijas.

Orkestro pagrindą sudaro Kauno „Jazz Academy” ir „Klaipėdos džiazo orkestro” jaunieji menininkai, bet bendra atlikėjų geografija yra daug platesnė – čia buriasi jaunimas iš visos šalies.

Lietuvos jaunimo džiazo orkestrui yra labai svarbu išlaikyti savąjį identitetą, puoselėti kūrybiškumą ir saviraišką per improvizacijos meną. Šio kolektyvo atlikėjai vertina natūralumą – tradicinis akustinis garsas ir išskiria šį jaunimo orkestrą iš mus supančios kultūrinės aplinkos. 

Kolektyvas pasirodė „Broma Jazz”, Ariogalos džiazo festivalyje, tarptautiniame džiazo muzikos festivalyje Šiauliuose „Šiaulių naktys”, sėkmingai sudalyvavo  „Vilnius Jazz” organizuojamame konkurse „Vilnius Jazz Young Power“.