Kęstutis Sova

Kęstutis Sova – „Jazz Academy” Klaipėdos skyriaus koordinatorius, aktyviai puoselėjantis džiazo muzikos tradicijas uostamiestyje. Su jaunimu jis dirba nuo 2013 metų, kai tik įkūrė „Klaipėdos džiazo orkestrą”, kuris vienija geriausius regiono džiazo muzikantus – profesionalus ir studentus, dabartinius ir buvusius klaipėdiškius. 

Iš pažiūros standartinis džiazo orkestras per pastaruosius šešerius metus įgyvendino ko gero stipriausius projektus visoje Klaipėdos džiazo istorijoje, grojo su Jojo Mayer, Vern Spevak, Anastasia Bukina, David Katz, Francisco Angel Blanco ar Viktorija Pilatovic ir niekas nevykdė tokios edukacinės veiklos su jaunimu iš muzikos mokyklų ir konservatorijų. 

Kęstutis Sova organizuoja koncertus alternatyviose erdvėse, su iškiliais džiazo muzikos menininkus iš Lietuvos ir užsienio, tokiais kaip Liudas Mockūnas, Dalius Naujokaitis, Eugenijus Kanevičius, Dmitrij Golovanov, Arkadijus Gotesmanas, Arnas Mikalkėnas, Dovydas Stalmokas, Jan Maksimovič, Tomas Razmus, Nerijus Ardzevičius, Alessandro Florio, Goran Krmac, Adra Karim, Jaak Soar, Stefan Pasborg ir kiti. 

Aktyvūs šiandienos projektai: Klaipėdos džiazo orkestras, Klaipeda SKA foundatio, FreeFS, I_4 Jazz quartet, Klaipėdos džiazo orkestro combo grupė. Taip pat Kęsatutis bendradarbiauja su valstybiniu Klaipėdos muzikiniu teatru, atlieka solines saksofonų partijas spektakliuose (E. Balsys – “ Eglė žalčių karalienė”, Miki Theodoraki – “Graikas Zorba”, Sergej Prokojevo – “Romeo ir Džiuljeta”).

Apie kitas iniciatyvas skaitykite publikacijoje “Kūrybinės Arno Mikalkėno ir Kęstučio Sovos iniciatyvos buria Lietuvos jaunimą“