Atvyksta elektrinės gitaros virtuozas Santiago Quintans

Rugsėjo 26 d. 19.00 val. „Jazz Academy” erdvėje, Baltų pr. 34, Kaune vyks Santiago Quintans improvizacinės muzikos koncertas.

Santiago Quintans – šiuolaikinės muzikos bei džiazo kompozitorius ir gitaristas. Pagrindinės Santiago domėjimosi sritys – elektrinės gitaros, improvizacijos ir naujų elektroninių garso transformacijos priemonių ryšiai. Jo darbai sukuria naują muzikinės medžiagos koncepciją, grindžiamą formaliomis garso srautų ypatybėmis ir jų judėjimu tam tikroje erdvėje. Santiago kompozicijos pagrindą sudaro kūno judesių ir muzikinės struktūros dermė, kurios ištakos – džiazas ir improvizacija.

Santiago gimė Vigo, Ispanijoje, 1975 metais. Turi Majamio universiteto (JAV) džiazo gitaros specialybės bakalauro bei magistro laipsnius ir „Université Paris 8“ (Prancūzija) muzikologijos magistro laipsnį.

2004 m. Santiago apsigyveno Paryžiuje ir tapo aktyviu naujos muzikinių improvizacijų krypties atstovu. Kūrė muziką šiuolaikinės muzikos ansambliams, šokių grupėms, koncertavo su garsiausiais šių dienų džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjais (Kenny Wheeler, Tony Malaby, Paul Rogers, Maria Schneider, Daniel Humair).

Santiago repertuare yra tokių išskirtinių kūrinių kaip Steve Reicho „Electric Counterpoint“ ir šiuolaikinis orkestrinis Peterio Eötvöso kūrinys „Seven“, jis yra dalyvavęs tarptautiniuose džiazo festivaliuose „Europa Jazz“, „Montreux“, „Imaxinasons“ ir kt.

Moksliniai jo darbai apie elektrinę gitarą buvo išspausdinti įvairiuose leidiniuose („Journal of Interdisciplinary Music Studies“ (JIMS), „Appareil“, „Espacio Sonoro“). Santiago dažnai kviečiamas skaityti paskaitas Europoje ir Amerikoje. Jis yra Paryžiaus nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos Džiazo fakulteto lektorius.

Menines idėjas esamąjame laike Santiago Quintans skleis kartu su išradingu džiazo bosistu Eugenijum Kanevičiu ir vienu aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje Arnu Mikalkėnu.

1.jpg„Facebook” nuotr.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.