Naujos galimybės jauniems muzikantams

Artėjant naujiems mokslo metams skelbiame vis dar aktualias Arno Milakėno, „Jazz Academy” meno vadovo ir vieno šios akademijos įkūrėjų, citatas iš publikacijų spaudoje.

„Aš mokiausi gan suvaržytose, valstybinėse institucijose. Dirbi pamokose, atsiskaitai per egzaminus ir tau leidžia pagroti vieną kartą per metus koncerte. Tuo tarpu mūsų studentai gauna ne tik visą studijų paketą, bet ir daug papildomos veiklos: nuo koncertų, diskusijų, workshop‘ų iki pasaulinio lygio džiazo atlikėjų paskaitų.“

IMG_8180.jpg

„Neformalumas labai svarbus jaunam žmogui. Dirbame meistriškumo kursų pagrindu. Jaunuoliai gali rinktis iš kelių mokymo programų, o jiems dėsto nemažas būrys dėstytojų. „Jazz Academy“ Kaune laukiami gimnazijos klasių ar jau studijuojantys jaunuoliai, turintys muzikinius pagrindus. Čia jie galės rinktis tiek individualias pamokas su konkrečiu pedagogu, gilinti teorines žinias laisvojo klausytojo statusu ar dalyvauti meistriškumo kursuose pas kviestinius mokytojus, tiek įsitraukti į nuolatines studijas”. 

„Kalbame apie naujas galimybes gabiems muzikantams, neinstitucines erdves. Man akademinis jaunimas – ne tas, kuris vaikšto kostiumuotas, kitaip išreiškia priklausomybę vienai ar kitai aukštajai mokyklai, bet tas, kuris yra smalsus. Studijos, mano supratimu, turi būti aktyvus dalyvavimas, ne tik paruoštos medžiagos kalimas. Bendraudamas su savo mokiniais, studentais, ėmiau pasigesti jų subkultūriškumo, norėjimo lįsti giliau, klausyti plačiau. Ne bet ko klausyti, bet tyrinėti”.

„Svarbu galbūt net ne tai, kad atvyksta lektoriai iš užsienio, bet kitoks kiekvieno jų požiūris. Mano giliu įsitikinimu, dėstytojai turi rotuotis, nes dirbant su vienu, kad ir pačiu geriausiu, tu nori nenori pradedi stagnuoti. Nauji dėstytojai – naujos idėjos, didesnis studentų kūrybiškumas ir savarankiškumas“.

„Neapsigaukite, studijos mūsų akademijoje išties reikalauja daug darbo. Tai toli gražu ne popamokinis būrelis. Nuolatinę studijų programą sudaro specialybės, ansamblio, teorijos disciplinos ir nuolatiniai meistriškumo kursai su vizituojančiais dėstytojais.“

Pastaba: naują atranką skelbsime jau kitą savaitę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.