Improvizacinės muzikos dirbtuvės „Kaunas 2022” sukilime

Kauno miesto sąsajos su avangardine muzika pastebimos „Roko maršo“ užuomazgose ir protesto prieš sovietines represijas performansuose. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę avangardinis muzikinis judėjimas persikėlė į Vilnių, bet Kaunas nepasidavė ir visada siekė atgauti prarastas pozicijas. 

„Sukilimas“ – tai pirmasis „Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos“ veiksmas. Ši tematika puikiai įsikomponuoja į muzikos dirbtuvių idėją – suformuoti Kaune naują improvizacinės, eksperimentinės, šiuolaikinės muzikos auditoriją, kuri galės iš arti pamatyti kaip vyksta muzikos kūrimo procesas ir tiesiogiai jame dalyvauti.

Apie improvizacinės muzikos dirbtuves pasakoja „Jazz Academy” įkūrėjas Arnas Mikalkėnas.

„Mes siekiame sujudinti jaunąją muzikinę visuomenę, praplėsti žmogaus muzikos kultūros akiratį. Šiuolaikinė improvizacinė muzika yra aktyvi ta prasme, kad aktyvus yra tiek atlikėjas, tiek klausytojas – kūrybos procese jie abu yra vienodai svarbūs.” 

„Sukilime“ bus net 30 projektų, vyksiančių 50-je skirtingų Kauno ir Kauno rajono vietų. „Kaunas 2022” į atidarymo savaitgalio renginius įtrauks per 800 Lietuvos bei užsienio menininkų, tad visiems programų rengėjams teks dalintis auditorija. 

Improvizacinės muzikos dirbtuvių žinutė yra skirta muzikos pedagogams, studentams ir profesinio muzikinio išsilavinimo neturintiems muzikos gurnamas, kurie nori supažindinti su improvizacinės muzikos žanru, jo metodika bei estetine išraiška.

„Šiuolaikinė improvizacinė muzika yra besiformuojantis muzikos žanras, išsiskiriantis šiuolaikinėmis komponavimo technikomis – tai turėtų būti labai svarbu jaunam žmogui, nes improvizacinė muzika formuoja kūrybišką ir atlikėjiškus įgūdžius. Tai nuolat kintantis reiškinys, priklausantis nuo dominuojančių muzikinių estetikų.”

Dirbtuvėse bus galima stebėti muzikos komponavimo procesą iš arti ir tiesiogiai dalyvauti kūryboje. Tai išskirtinė galimybė mokytis praktiškai. „Mokytis praktiškai yra kas kita nei išmanyti teoriją – tai visai kitas įgūdis. Dar svarbus kūrybiškumas, idėjų generavimas ir komunikacija, kuri moko atlikėją būti interaktyviu, tolerantišku, bet pirmiausiai tam yra reikalingi įgūdžiai.”

Muzikos instrumentų į dirbtuves neštis nereikia. Šis atviras srautinis renginys skirtas ne vien tik muzikinį išsilavinimą turintiems žmonėms, nebūtinai visi turės groti. „Ne muzikantai susipažins su muzikos estetika, kūrimo priemonėmis ir procesais. Supratęs šiuos dalykus bet kuris žmogus taps geresniu klausytoju”.

Improvizacines dirbtuves ves trys „Jazz Academy” dėstytojai, turintys panašų požiūrį į muzikos estetiką ir metodologiją – Arnas Mikalkėnas, Kristupas Gikas ir Mindaugas Apulskis. A. Mikalkėnas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėsto šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos, solo ir ansamblinės improvizacijos disciplinas. K. Gikas turi labai aiškią kryptį ir akademinį išsilavinimą – jis specializuojasi improvizacinėje muzikoje. M. Apulskis pasižymi didžiule studijų ir muzikos atlikimo patirtimi užsienyje.

Improvizacinės muzikos dirbtuvės vyks 2022 metų sausio 23 d. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) nuo 14.00 iki 18.00 val. 

Renginys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Daugiau apie renginį skaitykite paspaudę nuoroda Jazz Academy.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.